Rosyjska prasa do ☕23.05.2023

Dzień Dobry, 

Zapraszam na subiektywny przegląd rosyjskiej prasy która mam nadzieję osłodzi wam ☕.

Komersant

1.Duma Państwowa zwróciła się do rządu o zakazanie wjazdu polskich ciężarówek do Rosji

Dokument jest umieszczony w elektronicznej bazie danych Dumy Państwowej, został wprowadzony przez Komisję Transportu i Rozwoju Infrastruktury Transportowej. Wcześniej środki te ogłosił przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.

Wiaczesław Wołodin powiedział wczoraj, 21 maja, że ​​jeśli zakaz zostanie przyjęty, Polska może stracić nawet 8,5 mld euro.Pan Wołodin uważa, że ​​2000 polskich firm transportowych zatrudniających ponad 20 000 kierowców może zbankrutować.

2.Michaił Miszustin przybył do Chin

Premier Rosji Michaił Miszustin poleciał do Chin, poinformowała rządowa służba prasowa . Tam weźmie udział w rosyjsko-chińskim forum biznesowym w Szanghaju oraz spotka się w Pekinie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. To jego pierwsza oficjalna wizyta w Chinach jako szefa rządu.

Ponadto w Szanghaju rosyjski premier ma złożyć wizytę w Instytucie Badawczym Petrochemii Chińskiej Narodowej Korporacji Petrochemicznej Sinopec oraz spotkać się z przedstawicielami rosyjskiego biznesu. Spotka się także z prezesem BRICS New Development Bank, Dilmą Rousseff.

Następnie pan Miszustin pojedzie do Pekinu. Tam ma odbyć oficjalne rozmowy z chińskim kierownictwem: z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i premierem Rady Państwa Li Qiangiem. W wyniku rozmów planowane jest podpisanie szeregu umów bilateralnych.

3.  Gazprom bez dywidendy

Według wyników z 2022 r. Gazprom otrzymał 1,226 bln rubli. zysk netto według MSSF wobec 2,093 bln rubli. w 2021 r. wynika z raportu Zarząd zarekomendował niewypłacanie dywidendy za ten rok. Akcje spółki tracą na moskiewskiej giełdzie 4 proc.. 

„Rada Dyrektorów zaleciła, aby zgromadzenie akcjonariuszy nie deklarowało ani nie wypłacało dywidendy na podstawie wyników działalności PJSC Gazprom w 2022 r., biorąc pod uwagę wypłatę zaliczki na poczet dywidendy na podstawie wyników działalności Spółki w pierwszym półroczu 2022” – czytamy w transkrypcji po posiedzeniu zarządu spółki .

Na dywidendę zaliczkową przeznaczono 1,2 bln rubli na podstawie wyników pierwszego półrocza 2022 r. 

Przypominam że aktualne dane są utajnione a spółka z miesiąca na miesiąc pigrąża się w coraz większych kłopotach. 

4.Ministerstwo Finansów skorygowało poziom deficytu budżetowego
Ministerstwo Finansów skorygowało dane o deficycie budżetowym za pierwsze trzy miesiące 2023 r. – zmniejszył się o około 300 mld rubli. 

Deficyt budżetowy Rosji w okresie styczeń-marzec br. wyniósł 2,086 bln rubli, wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów .
Wcześniej departament podał inny wstępny szacunek deficytu – 2,4 bln rubli.
Według nowych danych przychody wyniosły 5,678 bln rubli, wydatki – 7,764 bln rubli. Wcześniej wydatki szacowano na 8,077 bln rubli.
Mój komentarz : Jak tak dalej pójdzie to cały dług zostanie.magicznie.zrolowany aż pojawi się. nadwyżka. 😂. 

5.  Kolejne utrudnienia w sprzedaży zachodnich majątków

Jeśli to zestawienie osłodziła Wam ☕, to możecie postawić kawę autorowi publikacji.

Proszę pamiętajcie przekazać dalej to zestawienie jako cytat z własnym komentarzem. To zestawienie jest dla Was ❤️

Facebook Comments Box
Paweł Jeżowski Opublikowane przez:

2 komentarze

 1. Ppp
  2023-05-24

  Gazprom nie wypłaci dywidendy. OK – ciekawe, kiedy przestanie sponsorować Ligę Mistrzów!
  Pozdrawiam.

 2. PidgeonFan
  2023-05-24

  A czy biznes PL dużo straci na tym zakazie wjazdu to onucowego kraju?

Brak możliwości komentowania.