Zapraszam na subiektywny przegląd rosyjskiej prasy która mam nadzieję osłodzi wam ☕..
Komersant
1.Duma Państwowa zwróciła się do rządu o zakazanie wjazdu polskich ciężarówek do Rosji
Dokument jest umieszczony w elektronicznej bazie danych Dumy Państwowej, został wprowadzony przez Komisję Transportu i Rozwoju Infrastruktury Transportowej. Wcześniej środki te ogłosił przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.
Wiaczesław Wołodin powiedział wczoraj, 21 maja, że jeśli zakaz zostanie przyjęty, Polska może stracić nawet 8,5 mld euro.Pan Wołodin uważa, że 2000 polskich firm transportowych zatrudniających ponad 20 000 kierowców może zbankrutować.
2.Michaił Miszustin przybył do Chin
Premier Rosji Michaił Miszustin poleciał do Chin, poinformowała rządowa służba prasowa . Tam weźmie udział w rosyjsko-chińskim forum biznesowym w Szanghaju oraz spotka się w Pekinie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. To jego pierwsza oficjalna wizyta w Chinach jako szefa rządu.
Ponadto w Szanghaju rosyjski premier ma złożyć wizytę w Instytucie Badawczym Petrochemii Chińskiej Narodowej Korporacji Petrochemicznej Sinopec oraz spotkać się z przedstawicielami rosyjskiego biznesu. Spotka się także z prezesem BRICS New Development Bank, Dilmą Rousseff.
Następnie pan Miszustin pojedzie do Pekinu. Tam ma odbyć oficjalne rozmowy z chińskim kierownictwem: z prezydentem Chin Xi Jinpingiem i premierem Rady Państwa Li Qiangiem. W wyniku rozmów planowane jest podpisanie szeregu umów bilateralnych.
3. Gazprom bez dywidendy
Według wyników z 2022 r. Gazprom otrzymał 1,226 bln rubli. zysk netto według MSSF wobec 2,093 bln rubli. w 2021 r. wynika z raportu Zarząd zarekomendował niewypłacanie dywidendy za ten rok. Akcje spółki tracą na moskiewskiej giełdzie 4 proc..
„Rada Dyrektorów zaleciła, aby zgromadzenie akcjonariuszy nie deklarowało ani nie wypłacało dywidendy na podstawie wyników działalności PJSC Gazprom w 2022 r., biorąc pod uwagę wypłatę zaliczki na poczet dywidendy na podstawie wyników działalności Spółki w pierwszym półroczu 2022” – czytamy w transkrypcji po posiedzeniu zarządu spółki .
Na dywidendę zaliczkową przeznaczono 1,2 bln rubli na podstawie wyników pierwszego półrocza 2022 r.
Przypominam że aktualne dane są utajnione a spółka z miesiąca na miesiąc pigrąża się w coraz większych kłopotach.
4.Ministerstwo Finansów skorygowało poziom deficytu budżetowego
Ministerstwo Finansów skorygowało dane o deficycie budżetowym za pierwsze trzy miesiące 2023 r. – zmniejszył się o około 300 mld rubli.
Deficyt budżetowy Rosji w okresie styczeń-marzec br. wyniósł 2,086 bln rubli, wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów .
Wcześniej departament podał inny wstępny szacunek deficytu – 2,4 bln rubli.
Według nowych danych przychody wyniosły 5,678 bln rubli, wydatki – 7,764 bln rubli. Wcześniej wydatki szacowano na 8,077 bln rubli.
Mój komentarz : Jak tak dalej pójdzie to cały dług zostanie.magicznie.zrolowany aż pojawi się. nadwyżka. 😂.
5. Kolejne utrudnienia w sprzedaży zachodnich majątków
Jeśli to zestawienie osłodziła Wam ☕, to możecie postawić kawę autorowi publikacji.
Proszę pamiętajcie przekazać dalej to zestawienie jako cytat z własnym komentarzem. To zestawienie jest dla Was ❤️
Gazprom nie wypłaci dywidendy. OK – ciekawe, kiedy przestanie sponsorować Ligę Mistrzów!
Pozdrawiam.
A czy biznes PL dużo straci na tym zakazie wjazdu to onucowego kraju?